HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2566
  • 2567
  • 2568(current)
  • 2569
  • 2570
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Son güncellemelere göre önce yer yer yoğun olarak başlayacak kar zamanla yağmura sonra tekrardan kara çevirecek. Artık sistemi yaşama zamanı. Smile
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 1 Hahaha
Diyagrama bakarsak hala 5- 6 sı net değil diyagram kararsız kar yağmur sınırında gidip geliyor, yaşayıp göreceğiz.

resim
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen
Son güncellemelere göre İstanbul'da pazar sabahı kar yağışı başlıyor. Tüm gün yağacak kar, gece saatlerinde sıcak cephenin İstanbul'a çok yaklaşması sonucu, pazartesi günü Avrupa yakasının batısı dışında yağışın yağmura dönme riskini oluşturuyor...

Siklon 100 km. kadar doğulasa, ki son ana kadar böyle bir ihtimal var, o zaman yağmur riski ortadan kalkar, hatta çok ciddi bir yağış miktarı barındırdığı için, günlük yaşamı olumsuz etkileyecek ölçüde bir kar fırtınası olur. Çatalca, B. Çekmece her ihtimalde bunu yaşayacak..

En kötü şartlarda, siklon gözü İstanbul'a kuzey doğudan, Karadeniz üzerinden çok sokulursa bile, pazartesi cıvıyan yağışlar, pazartesi akşamdan itibaren yine kara çevirip, salı günü de, soğuğun kuvvetlenmesi ve deniz etkili kar yağışlarıyla yine hayatı olumsuz etkileyebilir!
Bu gönderiye 19 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
11 Beğen 8 Muhteşem
.
Rezil bir kış. Yorum bu kadar.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 2 Üzgün 2 Beğenmedim
Mühendislik, gelişimdir.
(03-02-2023, Saat: 08:22)Ümitt Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Diyagrama bakarsak hala 5- 6 sı net değil diyagram kararsız kar yağmur sınırında gidip geliyor, yaşayıp göreceğiz.

resim
Bana göre batılama yerine hala daha doğulu veren senaryo ihtimali yüksek bence en fazla geçen seneki vorteks rotası kadar batılıyıcak geçen sene de aynı muhabbet vardı.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 1 Muhteşem
Gfs diyagram çok kararsız, dağınık o yüzden sistem içinde bile değişim olacaktır. Hatta 5-6 Şubat hariç sonrası daha da güçlenebilir benim görüşüm. 7-8-9 şubatı sistem içindeyken takip edeceğiz.
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 3 Muhteşem
.
2018 kışı istanbul için kötü geçti diyordum. Bu kış ondan da beter şuan Big Grin
Karsever
Merhaba herkese rakım 71 küçükçekmece kar yağar mı? Kar topu yapacak kadar yağar mı tahmini?
(03-02-2023, Saat: 13:08)Emre566 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba herkese rakım 71 küçükçekmece kar yağar mı? Kar topu yapacak kadar yağar mı tahmini?

Kardan adam için gerekli malzemeleri hazır tutmanda fayda var...
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 Muhteşem 4 Hahaha 1 Üzgün
Kar topluyorum!
(03-02-2023, Saat: 13:15)Volkan_Funda Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-02-2023, Saat: 13:08)Emre566 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba herkese rakım 71 küçükçekmece kar yağar mı? Kar topu yapacak kadar yağar mı tahmini?

Kardan adam için gerekli malzemeleri hazır tutmanda fayda var...

İlşallah hocam.
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 1 Muhteşem

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2566
  • 2567
  • 2568(current)
  • 2569
  • 2570
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 15,383 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 39,272 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 49,553 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
164 Ziyaretçi