HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2546
  • 2547
  • 2548(current)
  • 2549
  • 2550
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
4-5 Şubattan itibaren İstanbul için uzun soluklu soğuklar ve etkili kar yağışları modellerde görünmeye devam ediyor! 10-11 Şubattan sonra çok daha etkili soğukların gelme ihtimali de var. Akıllarda tek bir soru? Gerçekleşirse, okulların yarıyıl tatili uzar mı?
Cevap:
Evetimsi : ))
Bu gönderiye 17 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 7 Muhteşem 4 Hahaha
.
GFS akşam güncellemesi 252.saatte durdurup devamına bakmasanız "offf efsane geliyor" dersiniz. Ama bakınca adeta sinir krizi geçiriyor insan :-))
Umarım 5 - 6 Şubat toparlar. Uzun vade de, 10 Şubattan sonrası ciddi soğukların ziyaretine maruz kalabiliriz.
Tabi bu kış şu ana dek hayal kırıklıkları fazla oldu, adım adım bakmak lazım. Evvela hedef Şubat ilk haftası. Marmara ve İstanbul için siftah yapmamız dileklerimle..
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
9 Beğen 1 İnanılmaz
Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır.
4-5 şubatta havada yoğun kar göreyim Yağış anında da yollar ve çimenler beyazlasın yeter diyorum
6 subat sonrasi acik gfs en sicak senaryolardan biri, senaryo ortalamasi -5,-6 civari.
 Gasprom bunu sevdi Smile

resim
Bu gönderiye 6 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 2 Hahaha
(20-01-2023, Saat: 10:58)Fatih Şen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ocak 25 ve sonrası İstanbul için kar ihtimalleri azalmış durumda. Yüksek olasılıkla soğuk fırtına ve yağmurlu günler bizi bekliyor. Buna da şükür uzun süre damla düşmedi Allah sonumuzu hayretsin. Zafer abinin bahsettiği tarihlerde sistem gelecek gibi. Serkan abi de bahsetti Şubat 2-3 ünden sonra ciddi sistem gelme ihtimali var. Şuan takip ediyoruz. Şubat ayı hareketli geçecek. Sağlam 1-2 sistem alacağız benim görüşüm. Bu kış neredeyse hiç gelmedi kolay da gitmeyecek diyorum. Beklemeye geçiyorum. Smile

Evet Şubat için sinyaller güzel ilk etapta 3-7 Şubat arasını takip edeceğiz. 11-12 Şubat civarları yine sistem olasılığı yüksek. Şubat hareketli geçecek demiştik yavaştan başlıyoruz özlediğimiz kar yağışları uzakta değil takip ediyoruz.

Yarın (cuma) İstanbul’da yağmur etkili olacak. Yarın akşam hava soğumaya başlayacak cumartesi öğle saatlerinde sıcaklık 5-6 derecelerde olacak. Pazar günü 3-4 dereceler sürpriz olmaz. Soğuk periyot a giriyoruz uzun soluklu soğuk hava geliyor.

Önümüzdeki hafta cumartesi günü ve sonraki 3 gün kar ihtimalleri giderek artıyor. Buralar hareketlenmiş maşaallah. Smile
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 4 Muhteşem
.
(26-01-2023, Saat: 20:11)Zafer Yüce Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(26-01-2023, Saat: 11:11)Yusuf Eski Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evmwf yi istanbul adına beğenmedim ab fazla güneydoĝulu gelmiş giritten girip bati karadeniz civarından çıksa bir vorteks oluşturma ihtimali ve soğukları kuvvetlendirir 850 hpa da

Onu boşver,bu akşamki Bünyamin Sürmeli güncellemesi çok önemli haha Bakalım nasıl dönecek   haha
Son değerlendirmede geçen bahsettiğim Şubat 4-5 sonrasında soguklar daha da kuvvetlenerek bizimle olacak gibi görünüyor.Daha erken ama 9 Şubat gibi iyi bir kar bile görebiliriz neden olmasın
Heyecanlı döneme giriyoruz
Hala saçma sapan modeline göre konuşuyor.Geçen sene vorteksli sistem son 2 güne kadar 5 10 cm diyordu hala aklımda.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 3 Hahaha
Egeden yagis giris yapti hafifleyerek doguya hareket edecek marmara ve ic ege yagis alacak ilerki saatlerde

resim
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen
Günaydınlar İstanbul adına güzel bir çıktı sundu gfs en azından diğer günlere nazaran daha ön plandayız daha iyi de olabilir
(27-01-2023, Saat: 08:45)Yusufkefal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Günaydınlar İstanbul adına güzel bir çıktı sundu gfs en azından diğer günlere nazaran daha ön plandayız daha iyi de olabilir

Hangi tarih için ?
Bizimkiler uyuyor heralde efsane görüntüler var 4/5/6 Şubat için tam detayları oturmasa da git gide güzelleştirme yapıyor

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2546
  • 2547
  • 2548(current)
  • 2549
  • 2550
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 15,383 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 39,272 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 49,553 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
181 Ziyaretçi