HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2526
  • 2527
  • 2528(current)
  • 2529
  • 2530
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
Özgürcüğüm ben de yazdım geçenlerde beklentimi.Bu kışla ilgili ilk yorumumda 20 Aralık öncesi bir beklentim olmadığını ancak Christmas gibi (24-25 Aralık) birşeyler olabileceğini yazmıştım.Son yazımda ise Çok beklentiye girmemek kaydıyla yılbaşına doğru belki bizi heyecanlandıracak gelişmeler olabileceğinden bahsettim.
Uzun vade tahmini zorluyoruz zaten ama daha fazlası falcılık oluyor. 20 Aralık sonrası çarşı karışacak gibi görünsede ben o tarihlerde İstanbul'un kar sınırının üzerinde kalacağını düşünüyorum.Soğuma olacak,kışı kış gibi hissetmeye başlayacağız,kendi adıma soğumanın devamını çözmeye çalışıyorum.Vurup kaçarsa İstanbul kar göremez.
Mevsim itibariyle enseyi karartacak bir durum yok ortada.Kışın ilk yarısı Batı Avrupa'ya yarayacak gibi görünüyor.Esasen bizim kışımız daha başlamadı.25 Aralıktan önce heyecanlanacak bir tablo göremiyorum
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 3 Muhteşem
''GULYABANİ VARDIR''
Muhtemel sistem beklediğimiz tarihte afrika atağı yeme ihtimalimiz hiç de az değil. Big Grin
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 1 Muhteşem 3 Hahaha
Özgür abim sık sık sana yazıyorum durumları macera arama Smile Smile Dostlar yazmış ekleyecek birşey yok, Ozan kardeşimin dediği gibi endeksler aşırı negatiften notre bir ara güzel bir çıkış yapıyordu ancak son çıktılarda biraz dinlenerek basamak gibi çıkış yapabiliyorum diyor. Bu da sanki aralık sonuna doğru hatırı sayılabilecek en azından biraz üşütebilecek bir sistemi işaret ediyor. Ben yine de biraz risk alıp biraz da gefs controlün verdiği gaz ile Smile yılbaşına doğru kar ile tanışabileceğimizi düşünüyorum,diyagram o tarihlere doğru hareketleniyor ümitlendiriyor bekleyip göreceğiz. Kısmetse bu kış Doğan kardeşimize güzel bir enerji göndereceğiz inşallah. Saygılar...
3 Beğen 2 Muhteşem
ARAYA GİRENİ ATARIM...
Özledik be!

Tekrar kış geldiği için çok heyecanlıyım ve sabırsızım abi, şöyle şakkadanak haha ani günübirlik yerle yeksan eden polar atak istiyor canım. Gelsin 3 gün sonra ne olur yani?

Ao index -2’lerde, nao ise nötr/-1 ağırlıklı senaryolarda. İzlanda’nın yerinde yeller estiği için kısa vadede pek beklentim yok. İzlanda ile uğraşsak da seviyorum ben. Canımız o bizim, sistemlerimizi törpülese de güçlü izlanda demek kutup bölgesindeki soğuğun bir nevi ne kadar güçlü toplandığı ifade ediyor. Kutuplar şu an soğuğu stokluyor imajı veriyor.

Son olarak Doğan abimizin ismi verileceği için gelecek ilk sistem ayrı bir yere sahip olacak…
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 5 Muhteşem
Anlıyorum
(26-11-2022, Saat: 19:56)Fatih Şen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bende bir çok arkadaşımız gibi Aralık son haftasına kadar ciddi bir şey beklemiyorum. Aralık son hafta için uzun vadede bizi tatmin edecek bir  sistem gelebilir. Tabi 1 aylık bir süre var değişim olabilir elbet. Zaman yaklaştıkça modellerde görebiliriz.

(02-12-2022, Saat: 16:01)Fatih Şen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler bende Aralık 20 sine kadar çok ciddi özellikle kuzey batı kesimlere (Marmara)ve batı Karadeniz e kar yapacak bir sistem beklemiyorum Aralık son 10 günü içinde ciddi bir sistem gelebilir.

(07-12-2022, Saat: 22:23)Fatih Şen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kar yapacak sistem ne zaman gelir ?
Valla ben Aralık son 10 günü için tahminimde ısrarlıyım. 21-22aralıktan sonra kuvvetli sistem gelebilir. Kar yapmaya gücü yerter mi ? Onu zaman gösterir. Önümüzdeki hafta modeller de görmeye başlarız umarım.

Özgür abi rica etmiş yazmamız için sağolsun. Smile abi durum bu Aralık son hafta ciddi sistem bekleyişi var genel olarak. Modellere de zaman zaman yansımakta. Önümüzde ki hafta daha net veriler ortaya çıkmaya başlar.

Bugün lodos var. Yarın zayıflıyor. Yarın akşam rüzgar kuzeye dönüyor hava 8-10 derece soğuyor. Salı günü tam bir kış havası hakim olacak yağmur ve kuvvetli kuzey rüzgarları hayatı olumsuz etkileyebilir. Hava sıcaklığı İstanbul’da tek hanelere düşebilir. Salı günü beklenen sıcaklık 8-9 derece civarlarında.
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 6 Muhteşem
.
(12-12-2022, Saat: 20:14)samet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Abi anlamıyorum ya.

Hiç sormuyormusunuz kendinize bizi niye kimse takip etmiyor bu forumda niye üye yok diye? Niye diğer sitelerden çok  gerideyiz diye? .Neden gelen gidiyor diye?. Demekki sormuyorsunuz. Böyle bir foruma kim gelir abi ya..Böyle  çirkin arayüze grafikler içerisinde kim durabilir?  site aktif değil yazan yok eden yok kış gelmiş forumda aktif  kimse yok

Günde 1-2 sefer yazan oluyor işte Smile

Hadi tamam yapılmış bir kere  hiçmi görmüyorsunuz? yada farketmiyormusunuz?. Hiçmi biri akıl vermedi fikir vermedi kimse? sizlere.Öneridemi sunulmadı?

Sizin baştan aşağıı siteyi kapatıp komple baştan yaratmanız gerekiyor . Sitenin tek 1 tane yeri bile iyi değil. Hayatımda gördüğüm en kötü site diyebilirim 2002 2003 yılında arkadaşlık  Mırc Sitesı vardı onlar gibisiniz ama o o zamana göre gayeti iyidi .Siz ondanda kötüsünüz..

Piyasadaki diğer sitelere  bakın hiç olmadı.

Fotoğraf yüklüyeceğim. Saçma sapan formatı var kanser.  farklı bir pencere açılıyor ordan buluyor falan. neyse fotoğrafı yükledim bu seferde büyütemiyorum çünkü çok karışık.arap saçı gibi site. Resmen zorlaştırmak için tasarlanmış site.

Piyasada diğer forum sitelerde ben aktif olarak  bulunuyorum .Hİç birinde sorun yaşamadım ayrıca  arayüzü grafikleri insanı kendie çekiyor farklı bir ambians katıyor Dedim burayada geleyim  bir kaç birşey paylaşayım ama 15 aydır üye olmama rağmen ne zaman girsem Silik. pasif etkisiz .bir siteyle karşılaştım.

Diğer forumlarda kıyamet kopuyor buranın kendine hayrı yok.

Yardım istedik ondada yardımcı olan olmadı.

Siz bu grafiklerle arayüzle bu tiple falan bir  arpa yolu  kadar yol alamazsınız 15 aydır üyeyim gördüğüm kadarıyla almamaşsınızda zaten.

Kökten Revizyona  ihtiyacınız var.

Hadi eyvallah.

Git kardeşim o zaman para ile üye oldun ha para ile üyelik açılırsa senelik millet buradaki siteyi sizin istediğiniz gibi yapar.Modellerde pek ışık yok kim ne yazacak bir kaç güne artar yazılar ama sen git madem beğenmiyorsun.Havaforum vs ara ara destek parası istedi geçmişte bilgin olsun.Burada da istiyen olursa ben kendi adıma görevimi yerine getiririm duyurulur..
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Muhteşem

Hiç sormuyormusunuz kendinize bizi niye kimse takip etmiyor bu forumda niye üye yok diye? Niye diğer sitelerden çok  gerideyiz diye? .Neden gelen gidiyor diye?. Demekki sormuyorsunuz. Böyle bir foruma kim gelir abi ya..Böyle  çirkin arayüze grafikler içerisinde kim durabilir?  site aktif değil yazan yok eden yok kış gelmiş forumda aktif  kimse yok

Hadi tamam yapılmış bir kere  hiçmi görmüyorsunuz? yada farketmiyormusunuz?. Hiçmi biri akıl vermedi fikir vermedi kimse? sizlere.Öneridemi sunulmadı?

Sizin baştan aşağıı siteyi kapatıp komple baştan yaratmanız gerekiyor . Sitenin tek 1 tane yeri bile iyi değil. Hayatımda gördüğüm en kötü site diyebilirim 2002 2003 yılında arkadaşlık  Mırc Sitesı vardı onlar gibisiniz ama o o zamana göre gayeti iyidi .Siz ondanda kötüsünüz..

Fotoğraf yüklüyeceğim. Saçma sapan formatı var kanser.  farklı bir pencere açılıyor ordan buluyor falan. neyse fotoğrafı yükledim bu seferde büyütemiyorum çünkü çok karışık.arap saçı gibi site. Resmen zorlaştırmak için tasarlanmış site.

Piyasada diğer forum sitelerde ben aktif olarak  bulunuyorum .Hİç birinde sorun yaşamadım ayrıca  arayüzü grafikleri insanı kendie çekiyor farklı bir ambians katıyor Dedim burayada geleyim  bir kaç birşey paylaşayım ama 15 aydır üye olmama rağmen ne zaman girsem Silik. pasif etkisiz .bir siteyle karşılaştım.

Siz bu grafiklerle arayüzle bu tiple falan bir  arpa yolu  kadar yol alamazsınız 15 aydır üyeyim gördüğüm kadarıyla almamaşsınızda zaten.

Hadi eyvallah.

Forum işleri öldü burayı bir arşiv niyetine tutuyoruz bir anlamda. Kendi cebimizden verdiğimiz paralar ile ayakta kalan bir mecra, güzel dostluklar kuruldu ve gelişti bu bile yeterlidir. Kardeş gibi olduk burada bunu size anlatamam anlatmak istemiyorum zaten Smile
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 Muhteşem 1 Hahaha
WhatsApp grubumuz yoktur

Hadi eyvallah.

Bye bye Smile
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 1 Hahaha
Mühendislik, gelişimdir.
(01-12-2022, Saat: 22:47)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır AO index tahmini yapmamıştım. 

Elbette asıl olan her zaman son model güncellemesi neyi gösteriyorsa odur. Ancak benim gördüğüm bu indexe göre bi ay ortasına doğru, belki 12-13 Aralık gibi, bir de 22-23 Aralık civarı iki soğuk salınım olacak gibi görünüyor. Belki ilki zayıf kalabilir ya da Avrupa’ya inebilir, o kadarını bilemem elbette, modellerde göreceğiz artık + - birkaç gün olabilir tabii. 

87 videosuyla uğraştığım için uzun zamandır yazamadım foruma. Oha en son 1'inde yazmışım Smile

Evet indexe göre 12-13 Aralık gözüküyordu ilk olarak, ya bizim için zayıf, ya da Avrupa’ya inebilir demiştim. Aslında ikisi de oldu Smile Yarın 10 dereceye yakın soğuma ve yağmur var İstanbul'da. Zaten Fatih yazmış ayrıntısını.

Avrupa'da ise Almanya, Fransa ve en son dün gece de İngiltere - Londra çok iyi kar aldı.
Dün gece Antalya'da sel felaketi yaşandı. Yarın gece de muhtemelen çok ciddi yağış riski mevcut.
Sonraki sistem ihtimali indexlere göre 22-23 demiştim ancak Ersin 'in de yazdığı gibi AO indexi nötre çıkmak yerine, oyalanmayı tercih etti ve süreç uzadı. 

Zaten herşeyin başı model demiştim, sonuçta indexler de modellere göre şekilleniyor, sadece biraz daha stabil. Yine de bir şekilde nötre çıkış olacaktır elbet, takip edeceğiz süreci. Belki 24-25 en iyi ihtimal gibi görünüyor, yılbaşı tabii ki ayrı bir havası olur karlı geçse. Biraz daha negatif index ısrarı sürerse, tabii ki Ahmet ve Zafer'in işaret ettiği ocak ayına da sarkabilir elbette ilk sistem. Yine de Aralık son haftayı şimdiden silmek pek mantıklı değil, birkaç gün içerisinde ortaya çıkar muhtemelen ihtimali olan senaryoların oluşup, oluşmayacağı. 

Yani Aralık ortası geldi, hala kayak merkezleri ve doğu Anadolu kar açısından rezalet durumda. Model takip iştahım hala gelmedi, çünkü heyecanlandıracak bir şey olmadı hala diyagramda. Geçen ilk defa acaba mı diyip, bu sezon ilk defa senaryolara kadar baktım, ertesi gün hepsi bozdu. Diyagrama bakan biri zaten ümitsizliğe kapılıp, bu kış bi cacık olmaz der. Ama meteorolojik kış 21 Aralık'ta başlar, ki İstanbul için asıl kış ocak 15'ten sonra başlar. Kuzeyimiz bu sene bu kadar soğukken, ocak, şubat için heyecan duymamak ahmaklık olur.

Yusuf kardeşim, bizim para pulla işimiz olmaz, burası yuvamız, evimiz, kar tutkunlarıyla aynı atmosferde paylaşım sitemiz...
2 Beğen 3 Muhteşem
.
(12-12-2022, Saat: 21:35)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-12-2022, Saat: 22:47)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır AO index tahmini yapmamıştım. 

Elbette asıl olan her zaman son model güncellemesi neyi gösteriyorsa odur. Ancak benim gördüğüm bu indexe göre bi ay ortasına doğru, belki 12-13 Aralık gibi, bir de 22-23 Aralık civarı iki soğuk salınım olacak gibi görünüyor. Belki ilki zayıf kalabilir ya da Avrupa’ya inebilir, o kadarını bilemem elbette, modellerde göreceğiz artık + - birkaç gün olabilir tabii. 

87 videosuyla uğraştığım için uzun zamandır yazamadım foruma. Oha en son 1'inde yazmışım Smile

Evet indexe göre 12-13 Aralık gözüküyordu ilk olarak, ya bizim için zayıf, ya da Avrupa’ya inebilir demiştim. Aslında ikisi de oldu Smile Yarın 10 dereceye yakın soğuma ve yağmur var İstanbul'da. Zaten Fatih yazmış ayrıntısını.

Avrupa'da ise Almanya, Fransa ve en son dün gece de İngiltere - Londra çok iyi kar aldı.
Dün gece Antalya'da sel felaketi yaşandı. Yarın gece de muhtemelen çok ciddi yağış riski mevcut.
Sonraki sistem ihtimali indexlere göre 22-23 demiştim ancak Ersin 'in de yazdığı gibi AO indexi nötre çıkmak yerine, oyalanmayı tercih etti ve süreç uzadı. 

Zaten herşeyin başı model demiştim, sonuçta indexler de modellere göre şekilleniyor, sadece biraz daha stabil. Yine de bir şekilde nötre çıkış olacaktır elbet, takip edeceğiz süreci. Belki 24-25 en iyi ihtimal gibi görünüyor, yılbaşı tabii ki ayrı bir havası olur karlı geçse. Biraz daha negatif index ısrarı sürerse, tabii ki Ahmet ve Zafer'in işaret ettiği ocak ayına da sarkabilir elbette ilk sistem. Yine de Aralık son haftayı şimdiden silmek pek mantıklı değil, birkaç gün içerisinde ortaya çıkar muhtemelen ihtimali olan senaryoların oluşup, oluşmayacağı. 

Yani Aralık ortası geldi, hala kayak merkezleri ve doğu Anadolu kar açısından rezalet durumda. Model takip iştahım hala gelmedi, çünkü heyecanlandıracak bir şey olmadı hala diyagramda. Geçen ilk defa acaba mı diyip, bu sezon ilk defa senaryolara kadar baktım, ertesi gün hepsi bozdu. Diyagrama bakan biri zaten ümitsizliğe kapılıp, bu kış bi cacık olmaz der. Ama meteorolojik kış 21 Aralık'ta başlar, ki İstanbul için asıl kış ocak 15'ten sonra başlar. Kuzeyimiz bu sene bu kadar soğukken, ocak, şubat için heyecan duymamak ahmaklık olur.

Yusuf kardeşim, bizim para pulla işimiz olmaz, burası yuvamız, evimiz, kar tutkunlarıyla aynı atmosferde paylaşım sitemiz...
Biliyorum o arkadaş bilsin diye söyledim abuk sabuk mesaj attı öyle olan forumlar var bilsin istedim.
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 2526
  • 2527
  • 2528(current)
  • 2529
  • 2530
  • ..
  • 2598
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 15,383 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 39,272 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 49,553 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
164 Ziyaretçi