HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GRÖNLAND'DAKİ BUZUL ERİMESİ
GRÖNLAND'DAKİ BUZUL ERİMESİ!.. 

Avrupa'nın tarihi sıcak dalgası Grönland'a taşındı(22 C) ve buz tabakalarını çarpıcı oranlarda eritti. Yalnızca bir günde 12 milyar ton buz eridi.(01 Ağustos 2019 perşembe) 

Bu durumun sonucu olarak, dünya üzerinde aşırı hava olayları görülme olasılığının artması bekleniyor.

https://tr.euronews.com/2019/07/08/video...erimebuzul

Dünyanın atmosferinde süregelen ve artan ısınma nedeniyle Grönland'da erimenin sanıldığından çok daha hızlı olduğu açıklanmıştı. Ohio Üniversitesi'nden bilim adamlarının ocak ayında yayımladığı araştırma, Grönland'ın dev buz dağlarına rastlanmayan güneybatı bölgesinde 2003-2013 yıllarında yüzey kütlesinde büyük kayıp yaşandığını, 2013'te erimenin 2003'e göre 4 katına çıktığını ortaya koymuştu.

1975 yılından günümüze kadar, son 44 yılda, kuzey kutbundaki buzul kütlesinin  yüzölçümünün yarı yarıya düşüşünün görsel ve grafiksel olarak değişimi:

https://www.instagram.com/p/BwCxRwmgAxA/...6bn572ckr7

#climatechange #Greenland
Bu gönderiye 13 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 3 Muhteşem 2 İnanılmaz 5 Üzgün
.
Olan o güzelim kutup ayılarına ve penguenlere oldu doğayı bu hale getiren insanlık utansın
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
En kötüsü de geri eski haline getirememek. Ekolojik denge çok kötü bozuluyor maalesef.
Bu gönderiye 2 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen
(03-08-2019, Saat: 17:41)Ahmet Uğur Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: En kötüsü de geri eski haline getirememek. Ekolojik denge çok kötü bozuluyor maalesef.

Amerika varken hiçbirşey durmaz adamlar sömürmek, yıkmak için dünyaya gelmişler
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 1 Muhteşem
(03-08-2019, Saat: 17:47)Typhoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-08-2019, Saat: 17:41)Ahmet Uğur Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: En kötüsü de geri eski haline getirememek. Ekolojik denge çok kötü bozuluyor maalesef.

Amerika varken hiçbirşey durmaz adamlar sömürmek, yıkmak için dünyaya gelmişler

Halbuki düzgünce düşüne bilseler kış mevsiminde iklim değişikliğinden dolayı kutup girdabı adı verilen kutup kökenli soğuk hava dalgaları tam üstlerine geliyor o kadar soğuk çekiyorlar insanlar ölüyor insan bunu engelleyebilmek için birşeyler yapar ama maalesef yapmıyorlar.
3 Beğen
Eriyen buzullar suya ve sular tekrar su buharı ile atmosfere dönecek, yağışlar eskisinde çok daha kuvvetli olacak seller kasırgalar yıkıcı olacak. Kendi sonumuzu hazırlıyoruz.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 1 Muhteşem
Dünyanın sonunu biz insanoğlu getirecek, böyle sorumsuzca yaşamaya devam ettiğimiz sürece.
Bu gönderiye 1 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen
(03-08-2019, Saat: 13:09)Typhoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olan o güzelim kutup ayılarına ve penguenlere oldu doğayı bu hale getiren insanlık utansın

yanlış anlamayın lütfen yada ben yanlış anladım  penguenler sadece güney kutbunda yaşar . kutup ayıları konusunda hem fikirim sizinle
istanbul mu  10 senede  bir yağar. BEKLEME   
(23-08-2019, Saat: 17:11)xmen - Cem Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(03-08-2019, Saat: 13:09)Typhoon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Olan o güzelim kutup ayılarına ve penguenlere oldu doğayı bu hale getiren insanlık utansın

yanlış anlamayın lütfen yada ben yanlış anladım  penguenler sadece güney kutbunda yaşar . kutup ayıları konusunda hem fikirim sizinle

Tayfun bey, kuzey, güney Allah ne verdiyse alayına gelsin anlamında söylemiş sanırım bütün eriyen buzullara ithafen. Abi bizim buzdolabı da eskidi, no frost yeterli soğutmuyor buzları eritiyor, 6 ocak 2017 'den kalma nadide bir parça olan kartopum erimeye başladı, küresel ısınmaya yardım edeceksen ilk bana buzdolabı alarak başlayabilirsiniz insanlık namına  haha
1 Muhteşem 2 Hahaha
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KÜÇÜK BUZUL ÇAĞI ( Little Ice Age ) Uğur Deniz 1 4,123 27-10-2017, Saat: 06:57
Son Yorum: Serkan Sezenoğlu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi