HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UZUN VADELİ TAHMİNLER, FIRTINA TAKVİMİ VE SİSTEM DÖNGÜSÜ
Abi aynı yolun yolcusuyuz desene Smile
Meteoroloji delisi, hava delisi, kar delisi... Delilik işte :-) :-! :-!
.
(10-12-2014, Saat: 19:44)Ayhan Ergül Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Serkan evet.. barometre Smile yahu o hep yanımda zaten basınç ölçerim ve termometrem mevcut sürekli üzerimde ayaklı sensör gibiyim... Smile tüm sırlarım döküldü... Smile eyvahlar olsun... bir rüzgar ölçerim yok onu da kafaya taktırdım mı işlem tamam... şaka bir yana ama bir ara bayağı kafaya koymuştum iyi bir marka istasyon buldum 3.000-3500 civari maliyeti vardı.. 2-3 sene önceydi bir web page yapıp verileri anlık oraya aktaracaktım... aslında yapılmalı istanbul un kuzeyi için özel bir istasyon şart yeni hava alanı da yapılacak bence bunu da düşünmelisiniz bak bir fikir daha yumurtladım... reklam ve markalar masraflarını çıkarabilir.. İstasyon adı da hazır forumatmosfer meteroloji istasyonu hadi bakalım... sana iş çıktı arge çalışmalarnı hazırla yap bir proje... Smile

selamlar...

Ben de bir ara bu istasyon işini düşündüm. En ucuzları sanırım 1000 liradan başlıyor. İlerde mutlaka almak istediğim teknolojik gereçler içinde ilk 5 sırada... Big Grin
KRAL
En uzun vadeli tahmin çıktısı
resim
Dostlar geçmişte yırtınırdık uzun vade tahminde nokta atışı tutturmak için.Tahminciler arasında rekabet ve sen bildim ben bildim yarışı vardı.Çok değerli tahminci kardeşlerim ile aynı çatı altında buluştuğumuzdan beri bizde artık böyle bir yarış yok,zaten biri kalkıp 3 hafta sonraya nokta atışı yapsa hepimiz sorgularız dayanağı yoksa.Ancak madem burası uzun vadeli tahminler şu düşüncemi paylaşmak istiyorum.Şubata kadar zayıf el nino beklentisi nedeniyle içimden bir ses Ocak ayının ilk yarısını karsız geçebiliriz düşüncesi doğuruyor bende.Arada karcık kky olabilir belki ama şöyle 24 Ocak 2004 gibi bir sistem bizi bu kış vurursa daha geç vuracak gibi sanki...Aralık ayında kar olmaması inanın daha hayırlı bizim için.Bu kış cemreler düştüğünde bile güzel kar yağışları alabiliriz...Twitter deyimiyle atın fava saklayın bu tahmini Wink

Not:Cemrelerden sonra dememin sebebi halkımızın o sanal cemrelerden sonra kar yağmayacağına,yağsada tutmayacağına inanmasından dolayı.
''GULYABANİ VARDIR''
Bu patternde ilerleyen senelerde ocak ayının ilk haftası atlanmamalıdır diye düşünüyorum Smile 2-5 ocak için mP polar dalga olursa sürpriz olmaz.
WhatsApp grubumuz yoktur
Ocak ilk 1-2 günü polar kaçarsa ocak ilk yarısına kadar sorun olur

Ocak ilk 1-2 günü polar kaçarsa ocak ilk yarısına kadar sorun olur kış geçe gelir erken gider hehe
Ocak 20-30 arası sistem gelme ihtimali yüksek bence. Atmasyon tahmin değil. Uzun yıllardan beri süregelen tecrübelerime dayanıyor...
KRAL
Serkan sezenoğlu sizinle acil olarak bir konuda konuşabilirmiyiz
(18-12-2014, Saat: 00:09)KRAL Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ocak 20-30 arası sistem gelme ihtimali yüksek bence. Atmasyon tahmin değil. Uzun yıllardan beri süregelen tecrübelerime dayanıyor...

Son 5 gün kral Big Grin
KEŞKÜL
Geçen yıl ve bu yıl dışında hemen hemen her sene ocak sonunda karlı bir sistem yaşamıştık:

(09-12-2014, Saat: 20:33)Serkan Sezenoğlu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Örnek olarak son yıllarda Ocak sonunda gelen sistem tarihlerine bakalım:

1999  18-21 Ocak
2000  18-28 Ocak
2001  18-20 Ocak
2002  15-22 Ocak
2003  20-28 Ocak
2004  22-27 Ocak
2005  23-25 Ocak
2006  23-27 Ocak
2007  28-31 Ocak
2008  24-25 Ocak
2009  17-18 Ocak
2010  22-27 Ocak
2011  25-28 Ocak
2012  27-31 Ocak
2013  28-29 Ocak

Eskilerin Fırtına takvimiyle uyuşan  28 ocaktaki mini soğuma da gerçekleşecek gibi...

resim

Bakalım 1-4-7 şubat tarihlerinden herhangi birine denk gelen bir sistemimiz olacak mı?

resim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BİR UZUN VADE KLAVUZU: MJO ENDEKSİ Serkan Sezenoğlu 6 8,276 20-11-2019, Saat: 18:27
Son Yorum: Yusuf Aydın

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi