HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1808
  • 1809
  • 1810(current)
  • 1811
  • 1812
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 77 Oy - Ortalama: 4.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İSTANBUL HAVA TAHMİNİ VE KAR TAHMİNİ
GFS akşam güncellemesi diyagramları çok güzel çıktı hem İstanbul hemde Ankara ikisi de süper.
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 İnanılmaz

Ek Dosyalar Resimler

Gerçekten çok iyi.

resim
resim
Bu gönderiye 9 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
9 Beğen
Diyagram lar aysonu gibi mevsime uygun şekil almaya başladı.Bu havalarm8 10 daha sıkacak ama devamında ümit var.
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
1 Beğen 2 Hahaha
Istanbul için kar erken hatta hızlı soğumada erken. Daha 21 derecelerdeyiz öncelikle lodos ve etkili yağışlar ile 13 yada 14 derecelere düşmesi gerek ardından karayel yada poyraz ile max gündüz 8 derecelerde gezinmesi. Arkasından bir iki lodoslu ve yağışlı hava. Kasım Ortaları gibi olursa tabi havada dahi kar yağışı görebiliriz Istanbul olarak.
Bu gönderiye 4 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen 1 Hahaha
Bence Aralık başı gibi olur kasım ortası demen biraz abartı.
Böyle havalar gerçekten çok sıkıcı ruhum yerimden çıkacak bırak kendimizi durum böyle olunca forum uzun süre aktif olmuyor
Bu gönderiye 3 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
3 Beğen
İstanbul'a geçen sene mevsimin ilk karı 12 Aralık'ta yağdı diye hatırlıyorum. Hatırlama sebebim ise aynı günün akşamında da Ankara'ya kar yağmıştı ve yerde 5 cm civarı örtü oluşmuştu. Bu sene hem Ankara hemde İstanbul için Aralık ayının sonunu bulur kar yağması için bir kaç senedir dikkat ediyorum kar yağma tarihleri genel olarak biraz daha geç oluyor artık. Ankara'ya 30 Kasım 2016'da kar yağmıştı 3 sene önce ve ara sokaklarda arabalar zor gidiyordu ben okula yürüyerek gitmiştim ogün amacım karın üstünde yürümek içindi şimdi ise Aralık ortasına kadar sıcaklıklar bile mevsim normallerinin üstünde seyrettiği oluyor sert sistem gelirse kar yağıyor. Birde son yıllarda yine erken kar yağışı Ankara'da 2 Aralık 2015 yılında olmuştu gök gürültülü olmuştu hemde kısa sürede etkili olmuştu okulda derste olduğum için o saatte video ve fotoğraf çekememiştim maalesef.
Bu gönderiye 5 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
5 Beğen
Uzun bir yazın ardından, modellerde ay başındaki hareketliliği gören masum hava delisi haha 

ya da Ekim sonu-Kasım başındaki soğumadan  haberdar olan igdaş yetkilileri temsili   haha

Bu gönderiye 13 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
2 Beğen 2 Muhteşem 9 Hahaha
.
Daha öce söylediğiniz gibi ay sonuna sağlam bir soğuma geliyor, kötü geçen eylül ve ekimden sonra ilk defa gerçek manada üşüyeceğiz. Uludağ ve batıdaki dağlara ötü yağacak ilk kar gelebilir,

Tabi vade uzun sokulancak bir yb herşeyi bozabilir izlemeye devam.

resim

resim
Yine serkan hocamla pişti olmuşuz Big Grin
Bu gönderiye 10 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
8 Beğen 2 Hahaha
Ecmwf diyagramıda iyi sigara

resim
Bu gönderiye 7 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
6 Beğen 1 Muhteşem
Çok can yakar. Big Grin

resim
Bu gönderiye 8 ifade bırakıldı. Hepsini görüntüle
4 Beğen 4 İnanılmaz

•  Önceki
  • 1
  • ..
  • 1808
  • 1809
  • 1810(current)
  • 1811
  • 1812
  • ..
  • 2597
  • Sonraki 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İSTANBUL'UN AYLARA GÖRE REKOR SICAKLIK TARİHİ-YENİ BİR REKOR GELİR Mİ? Zafer Yüce 12 13,996 26-07-2023, Saat: 17:45
Son Yorum: Yalçın Kaya (Mrsnowizma)
Tongue [YARIŞMA] İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Ümit 95 36,817 27-12-2022, Saat: 13:58
Son Yorum: Poseido74
  İSTANBUL'A İLK KAR NE ZAMAN YAĞACAK? Serkan Sezenoğlu 64 47,948 06-11-2017, Saat: 22:52
Son Yorum: Ozan Soyak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
125 Ziyaretçi