HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 4 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2017 SONBAHAR 2018 KIŞ MEVSİMLİK HAVA TAHMİNİ
Sibirya is releoded coming soon
Geçtiğimiz sene GEOS5 ile nokta atışı kış tahmini yapan NASA, bu sene bizim için kış tahmininde normallerden sıcak ve kurak diyor.

resim

resim
Amatör Meteoroloji "Uzmanı"
(25-10-2017, Saat: 17:49)Ege T. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçtiğimiz sene GEOS5 ile nokta atışı kış tahmini yapan NASA, bu sene bizim için kış tahmininde normallerden sıcak ve kurak diyor.

Dükkanı kapatalım diyorsun Ege Smile 3 gün sonrası için bile dönen modellerin olduğu bir zamanda mevsimlik tahmin bakalım nasıl tutacak, tabii hepsi için söylüyorum bunu sadece Nasa değil
(25-10-2017, Saat: 18:53)Ümit Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(25-10-2017, Saat: 17:49)Ege T. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçtiğimiz sene GEOS5 ile nokta atışı kış tahmini yapan NASA, bu sene bizim için kış tahmininde normallerden sıcak ve kurak diyor.

Dükkanı kapatalım diyorsun Ege Smile 3 gün sonrası için bile dönen modellerin olduğu bir zamanda mevsimlik tahmin bakalım nasıl tutacak, tabii hepsi için söylüyorum bunu sadece Nasa değil

Hep beraber göreceğiz bakalım. Ama kendimi hazırladım, çok fazla beklentiye girince tüm kış boyunca modum düşüyor. Umarım tahminlerin aksine sağlam ve efsane bir kış geçiririz. Efsane mi, kestane mi göreceğiz. Big Grin
Ortalama sıcaklık 20 c olsun ama sonun da bir 87 efsanesi insin yeter Smile
Forum Atmosfer

https://twitter.com/Kar_Tahmincisi
Nasa uzayı araştırsın yeter accu avrupa tahmininde bizi kuruttu asya tahminde yağışa boğdu ama her iki tahmindede sıcak tarafta değiliz
Kutup enerji transferi diyagramı fena durmuyor. Ay ortasından sonra bir sistem alabiliriz. Bu diyagram bu sene bizim için önemli. Smile

resim
İnternetten alıntıdır:

resim
resim
resim
Selamlar
Bir çok forum ve sitede yeni yeni açıklanmaya başlayan 2018 Kış mevsimi tahminini riske girerek ve bilgime güvenerek aylar öncesinden yayınladım. Bir çok kar sever tarafından, görece olarak daha ılıman karakterli ve kar yağışlarının daha az etkili olacağı bir kış beklediğim için eleştirildim.
Fakat bir çok kaynağın mevsimlik tahminleri gösteriyor ki ; Yurdumuz için tam da bahsettiğim gibi Aralık ayında Polar salınımın olacağı ve sonrasında izlanda Alçak basıncının Avrupa içlerine yayılımı ile birlikte Kuzeyden gelebilecek olası soğuk hava taşıyan sistemleri bloke edeceği ve daha çok Akdeniz kökenli sistemlerden etkileneceğiz gibi duruyor.
Şubat ayı için ise yine daha önce yazdığım gibi daha sert karakterli bir Şubat yaşayabiliriz geçen senelere göre.
Kısacası tahminimde herhangi bir değişiklik bulunmamakla birlikte atmosferin geçen seneye oranla daha dinamik olacağından yola çıkarak Blokajlı uzun süreli kar yağışlı sistemlerden etkilenme ihtimalimiz bu sene çok düşük.
Yallah Sibirya'ya

Orçun BOSTANCI
Tahmin ve Analizler Şube Başkanlığı Smile
WhatsApp grubumuz yoktur
Qbo 50 hpa bu ay negatife iniyor. Keske ekim-kasim gibi geceydi doguluya ama olsun. Gec kaldik gibi. Ocak sonu subat basi kuzey yarimkurede etkileri hissedilmeye baslar. Kuzey yarimkurede mart ayinda kis tadinda gecen kisin gec bittigi yerler olacak.
http://www.cpc.ncep.noaa.gov/data/indices/qbo.u50.index

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2016-2017 KIŞI NASIL GEÇECEK? BÜNYAMİN SÜRMELİ NE DEDİ? Serkan Sezenoğlu 8 10,880 23-09-2016, Saat: 02:51
Son Yorum: Ali Candan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi