HAVA MODELLERİ VE RADAR İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOĞUKLARA MOLA GÖZLER OCAK SON HAFTASINDA
Selam kar delileri;
2014'ün 30 Aralıkta gider ayak yaptığı sürprizden sonra malumunuz son yılların en sert soğuğuyla birlikte aldığımız 6-9 Ocak sistemi bizleri bir nebze olsun tatmin etti.Gönül isterdi ki sistemin başındaki siklondan da faydalanıp kar kalınlıklarını daha da kabartalım ama olmadı,maalesef soğuma beklenenden daha geç girince o yağışlar kara dönemedi,heba oldu.Bu sistem gelmeden evvel ki son yazımda ayın 13'ü civarı neredeyse tüm Avrupa'yı etkileyeceğini söyleyip bizimde nasiplenebileceğimizi söylemiş şu ifadeleri kullanmıştım '' Modellere baktığınızda ayın 13'ü civarı neredeyse tüm Avrupayı kaplayacak geniş çaplı bir soğuma var.Bizi de etkilemesini olası görüyorum.Endeksler ne derse desin... 12 Ocak beklediğim sürprizi gerçekleştirdi ve bir günlükte olsa,bazı semtlerde olsa bonus misali kar hatta örtü gördük...Şimdi atmosfer ile birlikte bizde dinlenme dönemine girdik...Ocak ayının son haftasına kadar ufukta kar görünmüyor..Ondan sonra ise ayın yaklaşık 24'ü gibi yeniden kar yağışlı soğuk havalarla karşılaşmamız yüksek ihtimal.Soğuma 6-9 ocak kadar kuvvetli olur mu şu anda net bir ifade kullanmak zor fakat Ocak ayının özellikle son günleri karlı geçmeye namzet...Herşey yolunda giderse BLOCKING ile uzun süreli soğumanın etkisinde kalmamızda mümkün.
Bu kış atmosfer bizleri tatmin etmek için lehimize çalışmaya devam ediyor.Azor üzerine düşeni yaparken,Sibirya da geçen seneki tembelliğinden uzakta.Tablo biz tahmincileri umutlandırıyor.Umuyorum bu kış artık siklonlu bol kar yağışlı bir sistem yakalayacağız.Uzun vadede şubat ayı içinde zayıf el nino etkisinden kurtulmamız beklendiğinden dolayı bu kış mart çıkmadan bitmez diyorum...Daha çok kar yağacak çoook Big Grin Kış karakteristik özelliğini belli etti bana göre 2015 unutulmaz kışlar arasına girmeye adaydır Heart
''GULYABANİ VARDIR''
Eline sağlık Zafercim.. Ver gazı ver gazı ver gazııııııııııııııııııııııııııııııııı Smile
Alıntı:Daha çok kar yağacak çoook

Bu güzel deyişinizi hafızamızın bir köşesine kazımakla birlikte Doğan Bey'inde bahsettiği gibi sağlam bir ara gazını da aldıktan sonra ay sonunu beklemeye başladık. Smile
Gazetelerin manşetlerini düşünüyorum da....İstanbul donuyor !!!  1984 kışında yaşanan dondurucu soğuklar İstanbul'u esir aldı....Marmara bölgesine beyaz kabus gibi oturan kar ve fırtına,Metropol şehri İstanbul'da hayatı felç etti.Uzun yıllarca böyle bir soğukla karşılaşmayan istanbul'lular süt dökmüş kedi gibi  Tongue  evlerine hapsoldular.Meteoroloji yetkilileri bile bu havanın 4 gün süreceğini tahmin etmelerine rağmen doğa olayının bir anda değişkenlik gösterebileceğini'de belirterek bu soğuk ve yağışlı havanın önümüzde ki 1 hafta boyunca daha etkili olabileceklerini tahmin ediyorlar.
Akom yetkilileri vatandaşların acil bir durum olmadıkca dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu. :idea: Fakat karsever vatandaşlar bu duyurulara kulak asmayıp dondurucu soğuğa rağmen dışarılarda karın zevkini çıkardılar.Cool

Ne olur ne olmaz belki gerçekleşir....
Kış karakteristik özelliğini belli etti bana göre 2015 unutulmaz kışlar arasına girmeye adaydır. Aynen Kasım ayından itibaren bu kelimeyi bende çok kullandım ve her geçen gün bu koşullar oluşuyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi